Hecht

Apartmán Adalbert Stifter

Apartmán Adalbert Stifter

Adalbert Stifter (1805-1868) - spisovatel, básník a malíř - nejvýznamnější rodák Horní Plané. Narodil se v rodině tkalce a obchodníka s plátnem. Vystudoval gymnázium v Kremsmünsteru, zajímal se o přírodní vědy a právo. Dříve než literární nadání se projevil jeho malířský talent. Působil jako zemský inspektor obecných škol v hornorakouském Linci. V roce 1850 obdržel Stifter od císaře velkou zlatou medaili za umění a vědy a v roce 1854 rytířský kříž řádu Františka Josefa. Krásy šumavské přírody, osudy obyvatel Šumavy i vzpomínky na dětství prožité v Horní Plané našly svůj odraz v mnoha Stifterových povídkách a románech, např. Z kroniky mého rodu, Popsaná jedlička, Hvozd, Vítek. Na české, rakouské i německé straně Šumavy najdete mnoho míst, která připomínají osobnost tohoto „básníka Šumavy“. Kromě Památníku - rodného domu Adalberta Stiftera či krátké Stifterovy stezky v okolí Horní Plané (4 km) můžete absolvovat několik pěších či cyklistických výletů do kraje Adalberta Stiftera.

Adalbert Stifter - 3 lůžkový Apartmán + dětská přistýlka

  • Plně vybavený apartmán s možností dětských přistýlek
  • Apartmán sestává ze dvou místností
  • Kuchyňka s jídelnou včetně jídelního stolu je součástí apartmánu
  • Koupelna a WC je samostatná místnost
  • Kompletně vybavená kuchyňka včetně lednice
  • LCD Televize včetně satelitu
  • Bezplatné připojení WiFi k internetu
Apartmán Adalbert Stifter Apartmán Adalbert Stifter Apartmán Adalbert Stifter
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.