Hecht

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský plavební kanál o délce cca 50 km byl postaven v letech 1789 až 1822 podle projektu inženýra Josefa Rosenauera v části Šumavy, která byla v té době majetkem knížete Schwarzenberga. Jeho cílem bylo umožnit dopravu kmenů pokácených stromů z nepřístupných oblastí na severních úbočích Šumavy v povodí Vltavy k Dunaji, aby bylo palivovým dřívím zásobováno císařské hlavní město Vídeň. Dřevo bylo dopraveno ze Šumavy do Vídně za 8 dní. Celkem v letech 1793–1892 dopraveno ze Šumavy do Vídně téměř 8 milionů krychlových metrů palivového dřeva. Za zásluhy o zásobování Vídně dřevem byl později Josef Rosenauer jmenován čestným občanem města Vídně.

Schwarzenberský plavební kanál - 3 lůžkový Apartmán

  • Plně vybavený apartmán
  • Kuchyňka je samostatná
  • V apartmánu je samostatný jídelní stůl
  • Koupelna a WC je samostatná místnost
  • Kompletně vybavená kuchyňka včetně lednice
  • LCD Televize včetně satelitu
  • Bezplatné připojení WiFi k internetu
Apartmán Schwarzenberský plavební kanál Apartmán Schwarzenberský plavební kanál
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.