Hecht

Cyklistika na Šumavě

Šumava se za posledních několik let opět vrátila na přední příčky TOP destinací České republiky. Na letní dovolenou sem každoročně míří tisíce turistů, a to nejen z tuzemska. Rok od roku je nádrž stále oblíbenější i mezi evropskými turisty, především z Německa a Rakouska. Letní měsíce jsou zde především ve znamení sportu, avšak milovníci wellness a relaxace si také přijdou na své.

 • Bruslení

  Bruslení

  Pokud plánujete strávit vaši zimní dovolenou na Šumavě, rozhodně byste si měli vyzkoušet bruslení na Lipně. Bruslení je nenáročná a zábavná aktivita pro všechny a po lyžování také nejčastější. Dráhu využívají jak rekreanti, tak i závodní bruslaři.

  více »
 • Půjčovny sportovního vybavení

  Půjčovny sportovního vybavení

  V okolí Lipna funguje několik dobrých půjčoven veškerého sportovního vybavení od jízdních kol, přes inline brusle až po hole na stále populárnější Nordic Walking Přijeďtě i Vy na Lipno vyzkoušet sporty, které neznáte, aniž byste museli kupovat drahé vybavení. Okolí je protkáté hustou sítí cyklotras, které rozhodně stojí za projetí.

  více »
 • Rybaření

  Rybaření

  Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti, a jinak tomu není ani v případě nádrže Lipno. K přehradě se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek.

  více »
 • Půjčovny loděk a vodáckého vybavení

  Půjčovny loděk a vodáckého vybavení

  Šumavský horní tok naší nejdelší řeky Vltavy je opravdovou lahůdkou pro vodáky všech věkových kategoríí, nebo i pro rodiny s dětmi. Projížďka na kánoii nebo raftu šumavskou přírodou je nádherný a neopakovatelný zážitek. V okolí Lipna jsme pro Vás našli několik půjčoven, které pamatují i na rybáře a půjčují loďky i s echolotem na rybářské výpravy po přehradě Lipno.

  více »
 • Půjčovny katamaránů, plachetnic a jachet

  Půjčovny katamaránů, plachetnic a jachet

  Katamarány jsou oblíbená plavidla brázdící Lipenskou přehradu, jejich ovládání je snadné o po krátké instruktáži ho zvládně každý.

  více »
 • Windsurfing

  Windsurfing

  Windsurfing je sport, při kterém se využívá síla větru a jezdec řídí 2 - 4 metry dlouhé prkno, jední se vlatsně o něco mezi sufringem a jachtingem. Narozdíl od plachetnice je stěžeň připevněn pomocí ohebného kloubu a možňuja tak jezdci téměř libovolně manipulovat s oplachtěním a tím řídit směr plavby. Lipno je přímo ideálním místem pro zajímavý sport.

  více »
 • In-line brusleni

  Bikepark Špičák

  Bikepark se nachází v pohoří Šumavy ve Sportovním areálu Šumavský Špičák, který je vzdálen necelých 5 km od Železné Rudy. Novinkou letošního roku je nová, 1,5 kilometru dlouhá freeridová trať Forest Virgin s převýšením 230 metrů, která je díky své mírné náročnosti vhodná i pro méně zkušené jezdce.

  více »
 • Cyklistika

  Cyklistika

  Cyklistika na Lipně je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí celého regionu v okolí Lipna. Blízké Šumavské lesy jsou velmi atraktivní lokalitou a cyklisté z celé České republiky i z Rakouska sem každoročně míří poznávat jejich krásu a historii. Ať už jezdíte jednou denně či jednou za rok, rozhodně si zde přijdete na své.

  více »
 • In-line brusleni

  In-line brusleni

  Lipno není zdaleka jenom bruslení na ledě. Na Šumavě se nachází několik stezek vhodných i pro in-line bruslení. Toho využijí každoročně stovky sportovců a rodin s dětmi, aby projeli trasy vedoucí dechberoucí krásnou Šumavou.

  více »
 • Golf

  Golf

  Nedaleko Lipna se nacházejí hned tři golfové cluby Je to Golf Club Český Krumlov nacházející se pouze 18 km od Lipna. Golf Club Hluboká nad Vltavou se nachází v areálu Hluboké nad Vltavou. Golfový klub SternGartl vzdálený 35 km od Lipna se nachází nedaleko rakouského Linze.

  více »
 • Adrenalinové sporty

  Adrenalinové sporty

  Šumava nabízí pestrou škálu adrenalinových sportů. Rychlost si můžete vyzkoušet třeba na bobové dráze, nebo motokárách v Horní Plané či ve Frymburku. Kolektivní adrenalinový sport je např. paintball, nebo můžete vyzkoušet svojí odvahu na vysokých lanech v lanovém parku Lipno.

  více »
 • Tenis

  Tenis

  Pronájem tenisových kurtů a multifunkčních hřišť na velmi oblíbené sporty jako je tenis, či stále populárnější squash. Přijeďtě si i Vy zahrát na Šumavu a uvidíte, že nebudete litovat! Prostředí Šumavy je ke sportovním účelům velmi vhodné.

  více »
 • Vyjížďky na koních

  Vyjížďky na koních

  Vyjížďy na koních nedotčenou krajinou Šumavksého národního parku. Ať už jezdit umíte, nebo to teprve chcete zkusit, je pro Vás Lipno to pravé místo. Vyjížďy jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené jezdce. Zkrátka pro ty, co chtějí zapomenout na stres každodeního života a v klidu relaxovat v přírodě.

  více »
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.