Hecht

Rybaření

Boubínský prales

© Apartmán-Vanessa s.r.o.

Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti, a jinak tomu není ani v případě nádrže Lipno. K přehradě se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek.

Pro rybaření na této krásné vodní ploše je pochopitelně potřeba i povolenka, kterou lze zakoupit v téměř každém ubytovacím zařízení či informačním centru. K jejímu držení musíte mít samozřejmě i státní Rybářský lístek. Ceny se pohybují v závislosti na počtu dnů, za jeden den zaplatíte asi 150Kč, 2dny jsou za 200Kč, 1týden stojí 300 s 14dní pak 400Kč. Rybařit je zde možné v průběhu celého roku, pouze výlov dravých ryb je omezen na období od 16.června do 31.prosince. Na jednoho rybáře je možné ponechat si pouze 2ks ryb.

Jezero je přístupné prakticky odevšad a rybařit se dá i ze břehu, ale proč zůstávat tam, když si můžete zapůjčit loďku, a vyrazit na vodu! Loďka je v lipenských vodách neocenitelným pomocníkem a díky ní se dostanete prakticky kamkoliv. Dnes má již téměř každé ubytovací zařízení svou půjčovnu a rybářům nabízí i další služby, jako je například zapůjčení echolotu (na Lipně velmi užitečné zařízení), možnost uchování úlovků v mrazících boxech, příprava návnady, prostory pro vyčištění náčiní i ryb či gril. Při rybaření byste měli dávat pozor i na ostatní plavidla, především na motorové lodě, jež mají na jezeře přednost. Nezbytností je pochopitelně i dodržování běžných bezpečnostních pravidel a zásad rybaření, abyste si z Lipna odnesli jen ty nejhezčí vzpomínky!

Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.