Hecht

Tipy na výlet

Lipenské přehradní jezero je 42 km dlouhé a 8 km široké. Leží v nadmořské výšce 725 m n. m. Nedaleko Lipna se nachází Schwarzenberský plavební kanál, staré vodní dílo Šumavy, kolem kterého vede cyklotrasa.

První písemná zmínka o Horní Plané je z roku 1332. V roce 1349 byla Horní Planá císařem Karlem IV. povýšena na městys.

 • Hora Kleť

  Hora Kleť

  Rozhledna je vysoká 18 metrů a za příznivého počasí se z ní otevře nádherný pohled na na Šumavské lesy, Novohradské hory a když je opravdu příznivé počasí je vidět i panorama Alp. Na rozhledně jsou také informace o okolí včetně turistických map. Nedaleko rozhledny jsou zabudovány sluneční hodiny.

  více »
 • Boubínský prales

  Boubínský prales

  Byla vybudována naučná stezka o délce necelých čtyř kilometrů. Stezka začíná u Boubínského jezírka, zahrnuje celkem osm zastávkových míst a vede po vyznačených cestách. Jedno ze stanovišť návštěvníky zavede k pozůstatkům „Krále smrků“ (dosáhl stáří 440 let, výšky 57 m a průměru kolem 160 cm, byl zničen při vichřici, která oblast postihla v roce 1970).

  více »
 • Jezero Lipno

  Jezero Lipno

  Lipno - Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952–1959. Rozlohou je největší přehradou na území Česka. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov. Na jeře nabízí bohaté možnosti rybaření a pěší turistiky. Pro cykloturisty je zde vybudována rozsáhla síť cyklostezek.

  více »
 • Plešné jezero

  Plešné jezero

  Plešné jezero patří k nejnavštěvovanějším místům Šumavy. Morénová hráz je vysoká 30–40 m, kamenné moře sestupuje až 150 m pod jezero. Ledovcový kotel (kar) je zahlouben do severovýchodního svahu nejvyšší hory na české straně Šumavy Plechého.

  více »
 • Hochficht

  Hochficht

  Hochficht (Smrčina), toto Rakouské zimní středisko patří k nejlepším nealpským sjezdařským areálům. Každého, kdo sem přijede poprvé, překvapí rozměry lyžařské oblasti. Sjezdovky jsou rozprostřeny na třech kopcích a celková délka tratí je 20 kilometrů. Vrchol Smrčina - Hochficht dosahuje do nadmořské výšky 1 338 metrů. Mimochodem, této nadmořské výšky dosahuje jen málo míst v Krkonoších. Při dobré viditelnosti si lze vychutnat nádherný pohled na Bavorský les.

  více »
 • Medvědí stezka

  Medvědí stezka

  Medvědí stezka je významná turistická značená trasa na Šumavě. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou Ovesná a Černý Kříž. Má žluté značení a číslo 6375. Byla vyznačena v roce 1967 jako nejstarší naučná stezka v jižních Čechách a druhá nejstarší v Česku.

  více »
 • Rozhledna Moldaublick

  Rozhledna Moldaublick

  Moldaublick je rozhledna postavená v roce 1968 v Rakousku na hoře Sulzberg (1045 m.n.m.). Z rozhledny je krásný pohled na Horní Planou, Černou v Pošumaví, Smrčinu. Na Moldaublick se dostanete nejlépe převozem z Horní Plané, dále do Zadní Zvonkové a v rakouského městečka Schoneben dojedete až přímo pod rozhlednu.

  více »
 • Stožecká kaple

  Stožecká kaple

  Stožecká kaple - Kaple Panny Marie - dřevěná poutní kaple vznikla v roce 1791 pod zaniklým hradem, kvůli léčivým účinkům místního pramene a zázračnému obrazu Panny Marie byla vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor, v roce 1804 byla kaple přestavěna a poté ještě několikrát upravována.

  více »
 • Vítkův kámen

  Vítkův kámen

  Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu ležící na stejnojmenném vrcholu Vítkův kámen na pravém břehu Lipenské přehrady, nad vesničkou Svatý Tomáš. Je nejvýše položenou zříceninou v Česku a to 1035 m. Byl založen Vítkovci ve 13. století a sloužil jako pohraniční pevnost a správní středisko panství.

  více »
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.