Hecht

Boubínský prales

Boubínský prales

Boubínský prales

Již v roce 1858 byl Boubínský prales vyhlášen chráněným územím a je tak třetí nejstarší českou přírodní rezervací.

V minulosti býval prales hojně navštěvovaným místem. Každoročně si sem našlo cestu více než sto tisíc návštěvníků. To mělo bohužel neblahý dopad na okolní přírodu, a proto bylo jádro Boubínského pralesa (o rozloze 47 ha) oploceno a pro veřejnost zcela uzavřeno.

Byla vybudována naučná stezka o délce necelých čtyř kilometrů. Stezka začíná u Boubínského jezírka, zahrnuje celkem osm zastávkových míst a vede po vyznačených cestách. Jedno ze stanovišť návštěvníky zavede k pozůstatkům „Krále smrků“ (dosáhl stáří 440 let, výšky 57 m a průměru kolem 160 cm, byl zničen při vichřici, která oblast postihla v roce 1970). Stezka dále pokračuje po Lubencké cestě. Jednotlivá zastávková místa informují návštěvníky o květeně a dřevinách pralesa i celé Šumavy. Návštěvník zde rovněž nalezne informace o ptactvu i zvířatech, která tu žijí a které může cestou pozorovat.

Boubínský prales Boubínský prales
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.