Hecht

Hora Kleť

Hora Kleť

Hora Kleť

Vrchol Kleť tyčící se 1084 m.n.m. je nejvyšším bodem Blanského lesa.

Na vrcholu se najdeme televizní vysílač, hvězdárnnu, horskou chatu a Josefovu rozhlednu, kterou nechal postavit Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku již roku 1825.

Rozhledna je vysoká 18 metrů a za příznivého počasí se z ní otevře nádherný pohled na na Šumavské lesy, Novohradské hory a když je opravdu příznivé počasí je vidět i panorama Alp. Na rozhledně jsou také informace o okolí včetně turistických map. Nedaleko rozhledny jsou zabudovány sluneční hodiny.

Na vrchol vede jednosedačková lanovka z obce Krasetín, která je dlouhá 1752 metrů a jej převšeni je 346 metrů. Jízda s ní trvá necelých dvacet minut. Po zelené turistické trase se můžete vydat na vrchol i pěšky, začíná u spodní stanice lanovky a je dlouhé 10,5 km. Kolem celého vrcholu vede mnoho turistických stezek.

Hora Kleť Hora Kleť
Apartmány Hecht

Hlavní menu

Nezávazná rezervace

Počasí

Spolupracujeme

Máte rádi zimní sporty? Nabízíme ubytování Hochficht za super ceny.

Víkendové pobyty

Žijete rádi v luxusu. Zajímá Vás luxusní bydlení? Navštivte náš portál

Český Krumlov patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších jihočeských měst. Český Krumlov ubytování můžete najít na našem partnerském webu ekrumlov.cz. Rezervujte si online pobyt v Českém Krumlově.

Lipno patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst v ČR. Ubytování Lipno můžete zajistit online přímo na našich stránkách.

Máte rádi přírodu a lyže? Ubytování Rakousko v našem luxusním wellness hotelu. Vyzkoušejte také ubytování Klínovec v zimní sezóně.